Windows 10 İnterneti Bozabilir


Bugün ve dün indirilmeye sunulan Windows 10, internet trafiğinin oldukça yüksek bir kısmını kendine çekiyor. Windows 10’un bugün tam çıkışı gerçekleşti ve milyonlarca belkide daha fazla kişi Windows 10 sürümünü indirerek güncel işletim sistemine geçmek istiyor. Dolayısıyla milyonlarca kişinin yüksek boyutlu Windows 10’u indirmesi inanılmaz bir bant genişliğinin kullanılmasına neden oluyor.
Haberlere göre dün Microsoft, saniyede 10 terabit trafik kullanımına ulaşmış. Açıklamalara göre Microsoft, Windows 10 için 40 Terabit/saniyelik bant genişliğini kendi bünyesine kaymış durumda. Bu değer oldukça ciddi bir boyutta öyle ki Apple yaptığı etkinliklerde maksimum 8 terabit/saniye trafik seviyesine ulaşabilmişti. Microsoft ise bu değerin tam 5 katı bir trafiğe ulaşacak ve bu alanda rekor kıracak. Bu trafik akışı bazı sunucuları, erişim sağlayıcıları tıkayabilir. Yoksa siz hala Windows 10’u indirmediniz mi?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir