Xiaomi'den iPad Mini'ye Rakip: Mi Pad 2


Bildiğiniz gibi Xiaomi, Mi Pad tablet serisi ile Apple’ın iPad Mini modellerine rakip konuma gelmişti. Bu serinin yeni üyesi olan Mi Pad 2 ise bugün tanıtıldı. Tasarımsal olarak şık görünen cihaz iPad Mini’yi anımsatıyor. Ayrıca Mi Pad 2, Xiaomi’nin rekabetçi fiyat politikasını da devam ettiriyor.
Xiaomi-Mi-Pad-2

Xiaomi Mi Pad 2 Özellikleri

Mi Pad 2 tanıtıldığında beklenmeyenler arasında en tepede Intel işlemci yer alıyordu ancak firma bu model için Intel’in enerji tasarrufu odaklı 14nm üretim sürecine sahip Atom X5 yonga setini kullanmakta. Atom X5 Z8500 olarak adlandırılan yonga 4W TDP değerine ve 2.44GHz hızında çalışan dört çekirdeğe sahip. Bunun yanında 600MHz hızında görev alan Intel HD grafik birimi de mevcut. Atom X5’in Qualcomm kanadındaki muadili Snapdragon 808 gibi görünüyor.
mi pad 2
Tabletin ekranı ise 7.9” büyüklüğünde ve  2048×1536 piksel çözünürlüğünde. Ekranın piksel yoğunluğu ise 326ppi. Mi Pad 2’nin arka tarafında yer alan ana kamera 8MP çözünürlüğe sahipken ön taraftaki kamera ise geniş açılı 5MP değere sahip durumda. Tabletin bataryası 6190mAH gücündeyken şarj ve veri aktarımı USB 2.0 Type-C konnektörü tarafından sağlanıyor.
Adsız
16GB ve 64GB depolama seçeneğinin yer aldığı modelde Android ve Windows işletim sistemi satın alınırken seçilebiliyor. Android’li model 5.1.1 sürümüne sahipken MIUI 7 arayüzünü bünyesinde barındırıyor. Öte yandan Windows’lu model ise Windows 10 ve Office yazılımları ile birlikte geliyor. Her iki farklı versiyonun fiyatları aynıyken 16GB model 156 Dolar, 64GB model ise 203 Dolar civarında fiyat etiketine sahip.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.