Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact için Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Başladı!


Bir süredir amiral gemilerinde Android 6.0 Marshmallow sürümünü test eden Sony, kısa süre önce eski amiral gemilerine bu güncellemeyi vermeye başladı. Xperia Z2 ve Xperia Z3 serisi için yayınlanan Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesinin çıkışını ise Xperia Blog sayfası açıkladı.
Güncelleme an itibariyle başlamış durumda ancak şimdilik tüm modellere bu sürümün gelmediğini belirtelim. Şuan Xperia Z2 (D6503), Xperia Z3 (D6603) ve Xperia Z3 Compact (D5803) için başlayan güncelleme 23.5.A.0.570 yapı numarasına sahip. Devasa yeniliklerin olmadığı güncelleme yeni Android sürümünün yanında Şubat ayı güvenlik güncellemesini de beraberinde getiriyor. Ek olarak arayüz, kamera ve çoklu işlem bölümü gibi bir kaç yerlerde minik değişiklikler yapıldı.

Eğer sizde yukarıda verdiğimiz model ve model numaralı cihazlara sahipseniz yapmanız gereken çok basit. Cihazınızın Ayarlar > Telefon hakkında > Yazılım güncelleme bölümüne gelerek güncellemeyi indirebilirsiniz. Yada cihazınız USB ile bilgisayara bağlayarak Sony PC Companion programı ile güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.
Xperia-Z2-Z3-ve-Z3-Compact-Marshmallow-güncellemesi-başladı_01-576x1024


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir