Xiaomi Mi 5X Resmen Tanıtıldı; Fiyatı ve Özellikeri


Güzel.

Xiaomi, bir süre önce zaten tüm detaylarıyla sızan Mi 5x modelini resmen bugün duyurdu. Herhangi bir sürprizle karşılaşmadığımız Xiaomi Mi 5X, genel hatları itibariyle orta seviyeye yönelik bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor fakat bazı yönleriyle üst seviyeye yakın bir tavır sergiliyor.
Xiaomi Mi 5X, sahip olduğu 5.5 inç büyüklüğündeki ekranında 1080p çözünürlük sunuyor. Bu ekran, 14nm de üretilmiş ve düşük güç tüketimiyle kendisinden söz ettiren 8 çekirdekli Snapdragon 625 yongasından gücünü alıyor. Cihaz, ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile destekleniyor.
Mi 5X’in öne çıkan en önemli özelliği ise çift kamera dizilimi. Çift 12 MP kameraya sahip olan telefon bu alanda amiral gemisi Mi6 ile aynı detayları paylaşıyor. Yani kamera konusunda kağıt üzerinde Mi 5X ve Mi 6 aynı. Ayrıca ön kamera ise 16 MP2X optik zoom bu telefonda da var.
Bununla birlikte Xiaomi, telefonu parmak izlerine karşı dayanıklı bir kaplama ile kaplamış bu sayede çirkin parmak izleri minimuma indiriliyor. Ayrıca anten hatları da ustaca gizlenmiş.

Xiaomi Mi 5X’in bir diğer önemli detayı ise yeni duyurulan Nougat tabanlı MIUI 9 ile geliyor olması. MIUI 9, akıllı asistan, görsel arama, yeni dosya sistemi ve dahasıyla birlikte geliyor, bunlara farklı bir yazıda değineceğiz. Telefonun bataryası ise 3080mAh kapasiteye sahip. Yonganın düşük güç tüketimi göz önüne alındığında oldukça tatminkar bir pil performansı sunacaktır.
155.4 x 75.8 x 7.3 mm ebatlara ve 169gr ağırlığa sahip olan Mi 5X, bugün Çin’de ön siparişe açılıyor ve yakında diğer marketlere de gelecek. Cihazın fiyatı 220 Dolar olarak belirlenmiş. Telefonun Türkiye fiyatı, Mi 5s ile benzer olacaktır.
Mi 5X’in porte modu ile çekilen bazı fotoğraflar


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir