Yeni Apple TV Yeniliklerle Tanıtıldı


Bugün Apple özel bir etkinlik kapsamında başta yeni iPhone modellerini ve Apple TV‘yi tanıttı. Apple yeni ürününde daha fazla eğlence ve daha fazla kolaylık sunuyor. İlk olarak artık tvOS işletim sistemimiz var. tvOS ayrıca AppStore ile tamamen bağlantılı durumda. Özellikle Siri ile entegrasyonu ile Apple TV çok daha kullanışlı olacaktır. Dilerseniz şöyle bir genel özelliklere geçelim.
appletvui2
Apple TV ile ailenizle veya arkadaşlarınızla oyunları Multiplayer olarak oynayabileceksiniz, fakat ekstra kişiler için iOS cihazı(iPhone veya iPad gibi)  gerekmekte. Özellikle başta dediğimiz gibi ürün daha çok eğlence tarafında görev alacak. Hatta cihaza yönelik oyunların de geleceği söylendi. Kumanda tasarımı da bir güzel elden geçirilmiş, daha kullanışlı olmuş. Ayrıca  Netflix, Hulu, HBO gibi eğlence aktivitelerini sağlayan hizmetler de daha entegreli olacak.
Donanım tarafında ise cihazda 64-bit Apple A8 yongası bulunacak. Kumanda tarafında ise batarya süresinin 3 ay civarı olduğu söylendi. Fiyatlandırma tarafında Apple TV, 32 GB model 149$, 64GB model 199$ fiyatlandırmaya sahip. Ürünler Ekim ayı sonu gibi piyasaya çıkacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir