Twitter, Kullanımı Kolaylaştıran Yeni Bir Özelliği Test Ediyor


Kullanıcıların Twitter’dan istediği özelliklerin listesi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bunlar arasında elbette en başta düzenlenebilir tweetler, daha proaktif kötüye kullanım özellikleri, daha kolay ayrıştırılan flood dizileri vs. Twitter bu istekleri görüyor ve listenin en sonlarında olan, çoğunluk için gereksiz olan özellikleri ekliyor. Bu da onlardan bir tanesi gibi duruyor.

Twitter şu anda timeline’da yani akışta bir @KullanıcıAdına dokunduğunuzda timelinedan ayrılmadan profil bilgilerini açacak bir seçeneği test ediyor. Büyük bir özellik gibi görünmeyebilir, ancak Twitter’da vakit geçiren herkes, gördüğünüz @kullanıcıadlarının birisine tıklamanın süper bir faydası olmadığını bilir. Zira akışta adına dokunduğumuz kişiyi ya takip etmek istiyoruzdur ya da engellemek -çok nadiren de olsa stalklamak. Bu özellik bu isteklerimizi oldukça kolaylaştırıyor.

Resmi Twitter hesabının paylaştığı gönderiye göre, bu yeni özellik iOS üzerinde test ediliyor, ancak bir Android kullanıcısı olarak kendi hesabıma bu özelliğin geldiğini söylemeliyim.  Yeni pop-up tarzı özelliğin tüm kullanıcılara açılmasının ne zaman olacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmamakta.

#Kaynak; PhoneArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir