Yeni Nexus'lar 29 Ekim'de Tanıtılacak


Bildiğiniz gibi bu sene Nexus cihazlar LG ve Huawei’den gelecek. Bugüne kadar cihazların isimlendirmesi hakkında veya tanıtım tarihleri  hakkında bir bilgimiz yoktu. 29 Eylül’de Google tarafından düzenlenecek özel bir etkinlik kapsamında cihazlar tanıtılacak. LG üretimi Nexus 5X adını alırken Huawei üretimi ise Nexus 6P adını alıyor. X ve P harflerinin neyi temsil ettiği hala bilinmiyor.
Bu zamana kadar sızan bilgilere baktığımızda Nexus 5X5.2” Full HD IPS LCD ekran, 12.3MP arka kamera, 5MP ön kamera, 16/32 GB depolama, 3 GB RAM, Snapdragon 808 işlemci, parmak izi okuyucu ve 2700 mAh bataryaya sahip olacak.
Nexus 6P ise 5.7” Quad HD ekrana, Snapdragon 810 işlemciye, 12MP arka ve 8MP ön kameraya, 32GB depolama alnı ve 3GB RAM’e sahip olması bekleniyor. Özellikleri kesin değil ancak kesin olan bir şey var ki ülkemiz açısından son derece önemli. LG ve Huawei etkin olarak bu pazarda bulunuyor, yani iki cihazda Türkiye’ye gelecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir