Efsanevi oyun müzikleri


Merhabalar,
Bugün değişik bir yazıyla karşınızdayım. Google’da biraz araştırma yaparak yeni nesil oyunlarda kullanılan müziklerin ne kadar arandığını buldum. İnsanların hoşuna giden oyun müziklerini sizlere özel arşiv yapmak istedim. Bu liste günümüz oyunlarıyla alakalı olacak. Bir sonraki yazımda atari oyunlarına ait müzikleri derlemek istiyorum. Listeyi rastgele düzenliyorum karışık bir şekilde.
1- Call of duty: Ghost Oyunun bitiş müziği krediler kısmı başlarken çalıyor.
Eminem – Survival

2-Dying Light trailer videosunda çalan müzik:
Woodkid – Run Boy Run

3-Medieval Total War oyunun survivor yarışması ile ünlü olan şarkısı:
Medieval Total War – Euro Mobilize

4-Fifa 15 oyunun arayüzünde çalan ve diğerlerinden çok daha fazla aratılan müzik:
Kwabs – Walk

5-PES 13 efsanelerinden gelsin bir adet, idmanlarda çalan ve en çok aratılan şarkısı:
Oberhofer – Gold

6-GTA IV intro müziği sanırım serinin efsanelerinden.

7-Watch dogs oyununda arabada çalan ve kovalamaca etaplarının en çok tutulan müziği:
Vindictives – Invisible Man

Birçoğunu biliyor olabilirsiniz yada duyupta adını bilmiyor olabilirsiniz. Yazının ikinci serisi efsanevi atari oyunları müzikleri üzerine olacak.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güzel paylaşım fakat başlığa biraz takıldım. “Efsane” kelime anlamı olarak eski çağlardan beri nesilden nesile söylenegelen, olağanüstü varlık veya olayları konu alır. Mit de denebilir. İçinde efsane geçen bir başlıktan eski bir şeyler beklerdim ancak “Medieval Total War” hariç paylaşılan oyunların hepsi yeni oyunlar. Müzikler güzelmiş.

    1. Hit yada fenomen tam olarak Türkçe değil bu yüzden en uygun tanımlamayı bu şekilde yapmak istedim. Yorumunuz için teşekkür ederim.