iPhone Alabilmek İçin 18 Günlük Bebeğini Sattı!


Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı olan 19 yaşındaki bir genç bir iPhone ve motosiklet alabilmek için 18 günlük bebeğini sattı. İşin dahada kötü olan yanı ise bebeğin annesinin (anne dememek gerek ama neyse) bu olayın illegal olduğundan bir haber olması.
Bebeği popüler sosyal medya sitesi olan QQ‘da satan A Duan isimli genç, bebek karşılığında 23.000 Yuan (3520 Dolar) aldı ve bu parayı da kendisine iPhone ve motosiklet alarak harcadı.  A Duan adlı genç kısa bir süre sonra kendisini polise verdi, bebeğin annesi Xiao Mei ise polis tarafından yakalandı. A Duan 3 yıllık hapis cezası alırken Xiao Mei ise 2 buçuk yıllık şartlı tahliye cezası aldı. İkilinin hafif cezalar almasının nedeni ise baktıkları anne babaları ve teslim olmaları. Yani bu konu hakkında nasıl bir yorumda bulunacağımı bilemiyorum. Ama siz yinede bebeğinizi veya canlı birini sadece bir telefon uğruna satmayın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir