ZenBook 3 Deluxe; Dünyanın En İncesi


Computex 2017 resmen başlamış durumda. Sahneye kendini atan ilk firma olan Asus, Surface Pro ve Macbook’lar ile rekabet edecek yeni ZenBook 3 Deluxe modelini tanıttı.

ZenBook 3 Deluxe, Asus’un yeni ultrabook modeli ve en üst seviyeye nişan alıyor. Rakipleri Surface Pro ve Macbook’lardan daha ince olan ZenBook 3 Deluxe, tasarımsal açından da oldukça albenili bir cihaz diyebiliriz. Özellikle etrafını saran altın renkli çizgi, tasarımı oldukça kuvvetlendiriyor. İçerisinde Windows 10‘u çalıştıran ZenBook 3 Deluxe, metal gövdeye sahip. Ayrıca Gorilla Glass 5 ekran korumasının yer aldığı ilk dizüstü. Ek olarak 9 saatlik pil ömrüyle oldukça iddialı.
Asus, ZenBook 3 Deluxe modelinde taşınabilirliğe önem vermiş görünüyor. 14 inçlik bir ekrana sahip olan cihaz, sadece 1.1 kilogram ağırlığında. Ayrıca, sınıfının en incesi – sadece 1.29cm kalınlığında. Ek olarak Asus, çerçeveleri olabildiğince ince tutarak daha kompakt bir tasarıma da imza atmayı başarmış.

Dijitaller’i yeni bir konsepte geçirdik. Artık siz de içerik girebilecek, Sosyal kısmıyla daha fazla etkileşim yakalayabileceksiniz. ⇒ NELER YENİ?

Donanım Özellikleri

Asus’un yeni canavarı donanım tarafında da oldukça üst seviyeyi hedeflerken farklı konfigürasyonları da bünyesinde barındırıyor. 14 inçlik Full HD panelinde sRGB renk gamutunu %100 destekliyor. %84 düzeyinde ekran-kasa oranına sahip olan  ZenBook 3 Deluxe’e, Intel’in 7. Nesil Core i7 ve i5 işlemcileri güç veriyor. Bunlar, Core i7-7500U ve Core i5-7200U. 
Bunun yanında 8 GB ve 16 GB RAM ve 512GB / 1TB PCIe SSD seçeneğinin yer aldığı modelde ayrıca 256GB SATA3 SSD seçeneği de yer alıyor. Elbette ki, PCIe SSD’ler çok daha hızlı.
ZenBook 3 Deluxe’nin Surface Pro’dan belkide en önemli artısı Thunderbolt 3 teknolojisini destekleyen iki adet USB Tip C portunun bulunması. Bu portlar ile 40Gbps düzeyinde veri aktarılabiliyor ve çift 4K ekrana görüntü aktarılabiliyor. Bunun dışında bir de USB 3.1 portu modelde yer almakta.
Asus ZenBook 3 Deluxe, bu yaz erişilebilir olacak ve 1.199 Dolar başlangıç fiyatıyla piyasadaki yerini alacak. Tabi üst düzey konfigürasyonlarda fiyat daha da yukarılara çıkacaktır.
Computex 2017’ye dair tüm haberleri BURAYA tıklayarak takip edebilirsiniz.
Kaynak; Asus


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir