ZenFone 4 Pro Çok Güçlü Olacak; 6 GB RAM'e Hazır Olun


ZenFone furyası

Asus, 17 Ağustos’ta şimdilik bildiğimiz kadarıyla ZenFone 4, ZenFone 4 Selfie, ZenFone 4 Selfie Pro ve ZenFone 4 Max‘i tanıtacak. 
Ancak, Asus’un asıl amiral gemisi olmasını beklediğimiz ve bir süredir de çeşitli sızıntıları ile haber konuğumuz olan ZenFone 4 Pro, bir kez daha kendisini gösterdi. Görünüşe bakılırsa ZenFone 4 Pro firmanın en tepeye oynayan amiral gemisi olacak.
ZenFone 4 Pro, standart ZenFone 4’e göre çok daha güçlü bir işlemci, çok daha fazla RAM ile beraber geliyor. Şanslıyız ki telefonun bazı özelliklerinin göründüğü bir  GFXBench görüntüsü elimize ulaştı. Görüntüye göre Asus, ZenFone 4 Pro ile de 5.5 inçlik Full HD çözünürlüğe aynen devam ediyor.
Bunun dışında önemli olan telefonda Snapdragon 835 yongasının ve 6 GB RAM‘in yer alıyor oluşu. 64 GB dahili depolamanın yer aldığı (muhtemelen arttırılabilir) cihazda arka tarafta 12 MP çift kamera kurulumu bulunuyor olacak. Ön tarafta ise 8 MP özçekim kamerası yer almakta.
3600mAh batarya ile gelmesini beklediğimiz telefonun 650 Dolar civarında bir fiyatta geleceğini düşünüyoruz. Üst seviye bir telefon olacak olan ZenFone 4 Pro, benzer rakiplerinden biraz daha ucuz.
Tüm bunlara ek olarak şahsen Asus’un bu kadar çok model çıkarmasını doğru bulmuyorum. Çok sayıda model beraberinde yazılım güncellemelerinde firmanın ağır kalmasına neden oluyor. Şimdilik Asus’un 5 tane yeni telefon duyuracağını görüyoruz. Bildiğimiz bu telefonlar da farklı bölgelerde farklı varyantlar ile satışa çıkacak. (Değişen RAM miktarı, depolama gibi farklarla) Bunlar yazılım desteğini yavaşlatan şeyler.
#Kaynak; PhoneArea – AndroidPure


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir