Huawei, Kirin 970 Seri Üretimine Başlıyor


Çok seri

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, yılın ikinci yarısında daha doğrusu yılın son çeyreğinde yeni bir amiral gemisi tanıtacak. Rakipler, Samsung, Apple, HMD, LG ve hatta Google önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni telefonlarını tanıtacakken Huawei, suların durgunlaşmasını bekleyecek.
Bahsettiğimiz amiral gemisi elbette Huawei Mate 10. Ekim ayında tanıtılacak olan cihazda firmanın yeni SoC tasarımının kullanılmasını bekliyoruz. Eylül ayında seri üretime girmesini beklediğimiz Kirin 970 yongası, Çinli raporlara göre hali hazırda seri üretime geçmiş durumda. Dolayısıyla bu yonganın Mate 10’a güç vermesi sürpriz değil, zaten Huaewi yeni işlemcilerini bir süredir Mate serisi ile ilk olarak piyasaya sürüyor.
Huawei akıllı telefon satışlarında olduğu kadar yonga üretiminde de rekabete dahil durumda. Her ne kadar Samsung ve Qualcomm lider durumda olsa da Huawei’nin Kirin işlemcileri sürekli gelişmekte. Kirin 970’de rakipler ile benzer şekilde 10nm sürecinde üretilecek. Hatta bu yonga Yapay Zeka özellikleri sunan ilk mobil işlemci olacak.
Ayrıca kaynaklara göre Huawei, Kirin 970’de henüz piyasada olmayan güçlü bir GPU kullanacak. Şimdilik bu sadece söylenti olsa da yakında detayların ortaya çıkacağına eminiz. Takipte kalınız.
#Kaynak: PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir