3. Çeyrek Sonuçlarında Samsung'un Yüzü Gülüyor


Samsung kısa süre önce 2015 yılı 3. Çeyrek mali raporlarını açıkladı. Sonuçlara göre şirketin yüzü gülüyor. Son dönemlerde ve çeyreklerde yaşanan kârdan zarar sonuçlarından firma bu seferlik kurtulmuş görünüyor.
Son 7 çeyrektir kârdan zarar açıklayan firmanın 3. Çeyrekteki kârı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %79.8‘lik bir artış göstermekte. Bu dönemde yaklaşık 44 Milyar Dolar (51 Trilyon won) gelir elde eden firma 6.3 Milyar Dolar‘da (7.3 Trilyon won) kâr sağladı. Analistlere göre elde edilen kârın yaklaşık 2 Milyar Doları (2.2 Trilyon won) mobil sektörden geliyor.
Yine analistlere göre Samsung’un kâr ve gelirdeki artışının başlıca nedenlerinden biri yarı iletken pazarındaki durumu. Yaptığı yatırımların karşılığı Apple gibi firmalar ile anlaşarak alan Samsung, yarı iletken pazarından elde ettiği kârı %54 arttırarak 3 Milyar Dolar seviyelerine çıkarmış durumda.
(1$ = 1,163.7000 won)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir