4K Oyun Oynatabilen Playstation 4 Modeli Gelebilir


Güvenilirliği yüksek kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Playstation 4 donanım güncellemesi alacak. Bildiğiniz gibi yeni nesil konsollar 1080p 60FPS değerlerini bile sabit olarak sunmakta zorluklar yaşıyor, bir çok donanım editörü konsolların gücünün günümüz şartlarında yetersiz olduğunu dile getiriyordu ve bir güncellemenin olması gerektiğini belirtiyorlardı.
Bu bağlamda ilk hamle Microsoft Xbox One için gelmişti ve firma gelecekte Xbox One’ı donanım olarak güncelleyeceklerini açıklamıştı. Sony kanadında da benzer bir hamlenin olduğu söyleniyor. Kotaku adlı kaynağımıza göre Sony, Playstation 4.5 (isim kesin değil) adında 4K ve VR oyunları oynatabilecek bir konsol oluşturacak.
Yeni Playstation 4 en erken gelecek yıl piyasaya girmesi bekleniyor zira şimdilik bir geliştirmenin olmadığı belirtiliyor. Araştırma sürecinde ki Sony’nin yeni konsolda donanımı kimden tedarik edeceği de bilinmiyor ama bir tahminde bulunmak gerekirse yine AMD kanadından özelleştirilmiş bir işlemci olabilir. Kim bilir belki Zen ve R400 ailesinin birleştiği bir APU olabilir. Ek olarak Playstation 4.5in geriye uyumluluğunun olup olmayacağı da bilinmiyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.