6 GB RAM'li Galaxy S8+ Geliyor, Fiyatı Hayli Yüksek


Geçtiğimiz zaman zarfında resmen tanıtılan ve bu ay içerisinde de ülkemizde satışaca çıkacak olan Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ bildiğiniz gibi 4 GB RAM’e sahipti. Ancak son gelen bilgiler firmanın 6 GB RAM’li bir varyasyonun üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor.

İlk olarak en başta belirtelim, 6 GB RAM‘e sahip olacak Galaxy S8+ sadece Çin’e ve Güney Kore’ye özel olacak. Bu iki bölge dışında başka pazarlarda bu cihaza bir erişim imkanı olmayacak. Ek olarak 6 GB RAM varyantı Galaxy S8+ modeli için geçerli olacak.
128 GB ve 64 GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olan cihazın fiyatının ise 1.030 Dolar, evet yanlış duymadınız ”bin otuz” dolar olacağı belirtiliyor. Samsung’un böyle bir hamlede bulunması aslında oldukça mantıklı. Zira özellikle Çin’de yerel rakipler kendi cihazlarında bir süredir 6 GB RAM kullanmaya başlamış durumda. Hal böyle olunca Samsung’tan rakamsal olarak geri düşmemek adına böyle bir adım atmasını beklememiz pek yanlış olmayacaktır.
Kaynak; EtnewsGSMArena Android Authority


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir