7 Yaşındaki Kızın Google'a Sevimli İş Başvurusuna Patrondan Cevap Geldi


Ve dünya bir dakikalığına güzelleşiyor…
Daha önceleri Google’ın kendileriyle iletişime geçenlere oldukça nazik cevaplar verdiğini görmüştük ve bir haberini de sizlere yapmıştık. Ancak bu sefer Google ile iletişime geçen sadece 7 yaşında bir kız çocuğu olan Chloe Bridgewater ve onun büyük girişimci ruhu, hayalleri.
Chloe Bridgewater‘ın babası Andy ile iş hakkında yaptıkları konuşmalarda aklına giren Google, onun hayalinde iş alanı oldu. Bunun üzerine Google’a mektup gönderip sevimli bir iş başvurusu yapan Chloe, herkesin ilgisini çekmeyi başardı. O mektup aynen şu şekilde;

 

“Sevgili Google Patronu,
Adım Chloe ve büyüdüğüm zaman Google”da  çalışmak istiyorum. Ayrıca bir çikolata fabrikasında çalışmak ve Olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Cumertesi ve Salı günleri yüzmeye giderim. Babam bana Google’da çalışırsam puflarda oturabileceğimi, kaydıraktan kayabileceğimi ve go kart sürebileceğimi söyledi. Bilgisayarları çok seviyorum ve oyun oynadığım bir de tabletim var. Babam bana bir robotu karelerin arasında yukarı va aşağı taşıyabileceğim bir oyun verdi ve bu oyunun bilgisayarları öğrenmem için iyi olabileceğini söyledi. Babam bana bir gün bilgisayar alacakmış.
Öğretmenlerim anne ve babama derslerimde başarılı, yazmada, konuşmada ve yüzmede iyi olduğumu söyledi. Babam bana eğer böyle iyi olmaya devam edersem ileride Google’da çalışabileceğimi söyledi. Kardeşim Hollie’de çok zekidir ama 5 yaşında ve hala bebeklerle oynamayı ve giydirmeyi seviyor. Babam bana Google’da çalışabilmem için sizin için uygulama yapmam gerektiğini söyledi. Ama ben onu nasıl yapacağımı bilmiyorum ama babam şimdilik bir mektup yazmamanın da yeterli olacağını söyledi. Mektubumu okuduğunuz için teşekkür ederim, daha önce sadece Noel Baba’ya mektup yazmıştım. Hoşçakalın.
Chloe Bridgewater. Yaş 7″

Aslında işin bir diğer sevimli detayı ise bu güzel mektuba Google’ın CEO’su Sundar Pichai‘den gelen mektup oldu. Pichai’nin mektubu aslında bir iş reddi sayılabilir ancak belkide gelmiş geçmiş en tatlı red. Son derece destekleyici bir dille hitap eden Pichai, küçük kıza okulu bitirdiğinde tekrar denemesini de söylemiş.

“Sevgili Chloe, sana mektubun için çok teşekkür ederim. Bilgisayarları ve robotları sevmene çok sevindim. Umarım gelecekte de teknoloji hakkında öğrenmeye devam edersin. Eğer sıkı bir şekilde çalışmaya ve hayallerini takip etmeye devam edersen aklına koyduğun her şeyi gerçekleştirebilirsin. Buna Google’da çalışmak da, olimpiyatlarda yüzmek de dahil. Okulun bittiğinden iş başvurunu almak için sabırsızlanıyorum.” 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.