HP Z 3D ile Üç Boyutlu Tarama Artık Her Bilgisayarda


Güzel

CES 2018’de, HP’nin Z 3D kamerası, Sprout 3D fonksiyonunu herhangi bir bilgisayara getiriyor.
HP’nin hepsi bir arada PC’leri olan Sprout, benzersiz kameralar sayesinde ideal 3D tarana makineleri olarak profesyonel alanda boy gösteriyor. Ancak zaten güçlü bir bilgisayarınız ve monitörünüzü varsa 3D Scanner – 3D Tarama için yeni bir Sprout’mu almanız gerekecek? Neyse ki hayır. HP temel olarak Sprout Pro‘nun 3D Tarama özelliğini söküp, neredeyse herhangi bir monitöre takılıp taşınabilen bir aksesuara dönüştürdü (düz sırt olduğu sürece). VR sanatçılarının ve diğer 3D yaratıcıların profesyonel bir bilgisayara yatırım yapmaya gerek kalmadan gerçek dünyadaki nesneleri kolayca yakalamalarının önü açılmış oldu.
Ayrıca Z 3D kamera ile 2D belgeleri yakalayabilir ve canlı video üzerindenortak olarak çalışabilirsiniz. Elbette, Sprout bilgisayarlarındaki tüm özellikleri bu aksesuar bilgisayarınıza getirmiyor. Mesela masa projeksiyonu yok ve bunun sonucunda elde edilen avantajlardan yararlanan eşsiz çoklu dokunma özelliklerinden hiçbiri yok. Ancak iş akışında 3D Tarama eklemesi gereken herkes için hala yararlı olabilir. Bir aksesuar olduğundan, bir tane satın alabilir ve ofisinizde veya stüdyosunuzdaki çeşitli makinelerde kullanabilirsiniz.
Ne yazık ki, Z 3D kameranın ne kadarlık bir fiyatı olacağı veya ne zaman çıkacağını bilmiyoruz.
#Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir