AMD İşlemcili Lenovo ThinkPad Geliyor


İyi haber

AMD’yi oldukça uzun bir zamandır rekabetçi mobil tarafta göremiyorduk. Fakat Zen mimarisi artık AMD’yi bu alanda görmemizi sağlayacak. Bu bağlamda ilk adım da Lenovo tarafından geldi. Firmanın iş için kullanılan oldukça iyi serisi olan ThinkPad, AMD işlemciler ile güncellenecek.
Lenovo çok uzun bir zamandır ThinkPad A serisine herhangi bir ürün duyurusu yapmıyordu. Fakat yeni gelen bilgiler bu serinin canlanacağını gösteriyor.  Kanada Sertifikasyon Ofisinin Lenovo A275 ve A475  modellerini onaylamasını bunu resmen doğruluyor.
Bu modeller AMD işlemciler ile gelecek. Henüz işlemcilerin ne olacağı konusunda bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor. Fakat Lenovo A275’in doğrudan ThinkPad X270’e, Lenovo A475 modelinin ise ThinkPad T470’in karşısına konumlanacağı görünüyor.
Lenovo’nun popüler kurumsal dizüstü bilgisayar çözümü ThinkPad serisinde AMD işlemciler kullanacak olması AMD açısından oldukça güzel bir haber. Bu, AMD’nin işlemci konusunda artık gerçekten olduğunu gösteriyor.
Kaynak; NotebookCheck


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir