Anonymous, Türkiye'ye Siber Savaş Açtı!


Hacker gruplarından Hacktivist lakabına mensup olan Anonymous, Türkiye’ye siber savaş başlattı. Grup siber saldırının nedeni olarak ise Türkiye’nin IŞİD’e yardımda bulunmasını iddia etti. Bilindiği üzere Anonymous, siber ortamda IŞİD ile sürekli savaş içerisinde.

Hacker grubunun yayınladığı YouTube videosunda ” Eğer IŞİD’e destek sağlamaya devam ederseniz internet üzerinden bankalarınızın, askeri havaalanlarınızın DNS köklerine saldırı yapmaya devam edeceğiz ” diyen grup, Türkiye’nin bu saçmalığı durdurması gerektiğinin altını çizdi.
Neredeyse son bir haftadır internetimiz dış ülkelerden gelen DDoS saldırıları ile boğuşuyor. Saldırı alan adlarını ve DNS hizmetlerimizi etkilerken .tr uzantılı web sitelerinin de yavaşlamasına neden oluyor. Bu durum ülkemizin siber saldırılar karşısında yetersiz olduğunun bir kanıtı. Umarım gereken önlemler alınır ve vatandaşların olumsuz etkilenmesi engellenir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir