Apple Müzik Geldi


Apple Music, Apple’ın TSİ 18:00 de yayınladığı iOS 8.4 güncellemesi ile resmen gelmiş oldu. Aynı zamanda, halihazırda bulunan müzik uygulamamız da değişikliğe uğramış oldu.
Müzik uygulamasını açtığımızda, Amerika mağazası kullanıcılarına Apple Music paketlerini gösteren bir ekran karşıladı fakat Türkiye kullanıcıları henüz buna ulaşamadı. Apple resmi web sayfasında Türkiye kullanıcılarına Çok yakında yazan tanıtım sayfası gösteriliyor.
Fiyatlara bakacak olursak bize iki paket sunuluyor. İlk olarak aylık 9,99 $ olan bireysel paket var. Eğer Aile için üyelik alırsanızapple-music-uk-pricing2
(6 kişinin kullanabilmesini sağlıyor) 14,99 $ olan aylık abonelik ücreti var.

Peki Bize Neler Sunuyor?

Uygulamadan daha çok Apple’ın yeni çevrimiçi müzik hizmeti olarak sunuluyor. Şu anda 43 milyondan fazla şarkı içeren iTunes müzik kataloğunun 30 milyondan fazla parçalık kısmını bünyesinde bulunduran ve her geçen genişleyen müzik kataloğu ile herhangi bir şarkıyı, albümü veya çalma listesini internet üzerinden kolayca dinlemeniz mümkün.
Bunun dışında sadece dilediğiniz müzik değil küratörler tarafından Apple Music için özel olarak hazırlanan çalma listelerinden ruhunuza uygun olanları da dinleyebilir ya da “Sizin İçin” bölümünde size özel kişiselleştirilmiş çalma listelerini dinleyebilirsiniz.
Apple Music Radio ile Apple Music Radio‘da 100‘den fazla ülkede canlı yayın yapacak olan Beats 1 radyosunu dinleyebilirsiniz. Los Angeles’ta Zane Lowe, New York’ta Ebro Darden ve Londra’da Julie Adengua gibi bir çok tanınmış DJ’lerin yöneteceği Beats 1 radyosu 24 saat boyunca canlı yayın yaparak size canlı bir radyo deneyimini daha kaliteli olarak sunmayı hedefliyor
applemusicscreenshots-800x709

Türkiye’de Nasıl Kullanabilirim?

Türkiye mağazasını Amerika mağazası ile değiştirmeniz gerekmekte sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar -> iTunes ve App Store -> Apple Kimliği bölümüne tıklayın. Açılan ekranda Apple Kimliğini Göster’e basın. Ülke/Bölge -> Ülkeyi veya Bölgeyi Değiştir -> United States -> ileri -> Agree (iki defa). Açılan sayfada Sizin mağaza bilgilerinizi değiştirmenizi isteyecek var olan kredi kartınızın güvenlik kodunu girip (buna alternatif olarak Amerika iTunes için 10$’lık Gift card alabilir ve kodu girebilirsiniz) kalan boşlukları da doldurarak ülkenizi değiştirebilirsiniz. Ama buradaki sıkıntı 3 Ay denemeyi 9.99 $ olan paketi seçerek yapabilirsiniz. 3 Ayın bitiminde sizden 9.99 $ otomatik olarak kesilecek.
Bana sorarsanız Türkiye mağazasını aktif olarak kullanan biriyseniz bu işe kalkışmanıza gerek yok. Apple’ın sitesinde söylediği gibi çok yakında Türkiye için de açılacak (şahsi fikrim iOS 9 ile birlikte). Biraz sabredip bekleyebilirsiniz ya da deneyebilirsiniz karar sizin 🙂


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir