Apple Watch 2 Duyuruldu, İşte Detaylar!


Yeni iPhone’ların tanıtılmasına dakikalar kala, Apple yeni akıllı saatı Watch 2’yi resmen duyurdu. Yeni özellikleri ve geliştirmeler ile gelen Apple’ın yeni akıllısı tasarım konusunda çok değişikliklere gitmeden kaputun altında yenilikleri sunmaya çalışıyor.
watch-2-specs
Apple WatchOS 3 işletim sistemi ile gelen Watch 2 ile birlikte mesaj yazma özelliği daha da geliştirildi. Apple Watch bildiğiniz gibi düşük düzeyde suya mukavemet gösterebiliyordu. Artık Apple Watch 2 ile birlikte tam 50 metreye kadar suya dayanıklılık geliyor. Artık saatinizle yüzebileceksiniz, üstelik yeni hoparlör sistemi sayesinde hoparlör sudan etkilenmeyecek.
dwatch3
Bunun yanında GPS ile donatılan Watch 2, spor konusunda artık çok daha iyi sonuçları sizlere sunacak. Çift çekirdekli işlemci ile gelen Watch 2, işlem düzeyinde %50 performans artışını sunarken grafik tarafında ise 2 kat daha güçlü bir yapıyı getiriyor. Çok daha parlak bir ekrana sahip olan akıllı saat tam 1000nit parlaklığa çıkabiliyor.
Apple Watch 2 önceki nesilde olduğu gibi paslanmaz çelik, alüminyum çerçeveler ile geliyor. Ek olarak yeni bir çerçeve çeşidi Seramik’de aramıza katılıyor. Bildiğiniz gibi seramik çok daha sağlam ve şık bir görünüm sunuyor. Ve elbette farklı kayış çeşitleri de Watch 2 ile geliyor.
watch-2-kayis
Apple’ın düşen akıllı saat satışlarını arttırması beklenen Watch 2, Eylül ayının 13’ü itibariyle siparişe açılacak. Başlangıç fiyatı olarak 369 Dolar açıklandığını belirtmeliyim. Bunun yanında Watch 2 yanında sporculara özel Watch Nike Plus modelide geliyor ve o da yine 369 Dolar fiyata sahip olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir