Asus Zenfone 2 için Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Zamanı


Asus bildiğiniz gibi Zenfone 2 modellerinin yılın ikinci çeyreğinde Android Marshmallow güncellemesini alacağını bildirmişti. Bu zamana kadar Zenfone Max, Zenfone 2 Laser gibi modellerini Android 6.0 Marshmallow güncellemesini veren Asus, şimdide Zenfone 2 (ZE551ML ve ZE550ML)modellerine güncellemeyi sunuyor.
Güncellemenin detaylarına baktığımızda ise gelişmiş uygulama izinleri, Doze modu, güvenlik güncellemeleri, performans artışı ve diğer hata düzeltmelerinin olduğunu görmekteyiz. Bununla birlikte bazı gereksiz olan yerleşik uygulamalarda sistemden kaldırılacak. Güncellemenin boyutu 1.1GB civarında ve Asus en az %75 şarjınızın olması gerektiğini öneriyor.
Önemli bir detay ise APP2SD uygulamasının artık olmayacağı. Nedir bu derseniz uygulamaların SD karta taşınmasını sağlayan uygulama diye kısaca söyleyebiliriz. Güncellemeyi yapmadan önce SD karta aktardığını uygulamaları tekrar dahili hafızaya aktarmanızda fayda var. Güncelleme OTA üzerinden dağıtılmaya başlandığında Ayarlar>Hakkında>Sistem Güncellemesi kısmından güncellemeyi denetleyebilirsiniz.
NOT: Güncelleme BETA durumunda, henüz dağıtılmaya başlanmadı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Arkadaşlar Marshmallow güncellemesi ile birlikte Asus E-posta, Asus Takvim, Asus Mesajlaşma, Asus Tarayıcı vs vs vs dosyalar silinecek… Bu silinecek dosyaların tam listesini bilen var mı?