Asus Zenfone 3 Zoom Tanıtıldı; Çift Kamera ve Devasa Batarya


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
İlk nesil Asus ZenFone Zoom hayli çirkin bir telefondu. Çıkıntı yapan kamera, değişik deri ve plastik pek haz vermese de 3x optik zoom ile yenilik yapabilmişti. Şimdi ZenFone 3 Zoom, çok farklı bir yaklaşım izlemekte. Tasarımsal açıdan iPhone 7 Plus’ı hatırlatan çift kameraya sahip olan cihazın arka kamerasından bir tanesi f / 1.7 diyafram, 25mm geniş açılı mercek ve diğeri 2.3x optik yakınlaştırma sağlayan 56 mm‘lik bir sürümü. Bu arada sensör olarak Sony IMX362 kullanılıyor. Ayrıca kamera 4 eksenli OIS ve 3 eksenli EIS ile destekleniyor.
Her iki kamera da 12 megapiksellik fotoğraf çekiyor; ASUS, görüntülerinizi keskin tutmak için geliştirilmiş bir “TriTech+” otofokus sistemini kullanıyor. Bunlara çift pikselli faz algılama otofokus (PDAF), nesne izlemeli otomatik odaklama ve yenilenmiş bir lazer odak sistemi eşlik ediyor. ZenFone 3 Zoom ayrıca, “akıllıca ayarlanan ISO seviyelerini” içeren ve gürültüyü azaltacak “Süper Piksel” teknolojisini de ilk defa bu cihazında bizlere sunuyor. Tüm bunların doğrultusunda firma kameranın iPhone 7 Plus’tan 2.5 kat daha ışığa hassas olduğunu belirtiyor.

Tamamı metal gövdesinin altında, normal ZenFone 3 serisinde bulunan aynı işlemci olan Qualcomm Snapdragon 625 bu cihazda da yerini almış durumda. Bir diğer önemli detay ise cihazda 5000mAh’lık bir bataryanın yer alıyor oluşu. Bu bağlamda 2 günü çıkaran bir pil süresi elde etmek mümkün. Asıl ilginç ve çılgınca olan ise tek şarj ile 6.4 saatlik 4K videolar çekebiliyor olmanız bu bataryayla. Tüm bunlar ise sadece 7.83mm kalınlığa ve 170 gr ağırlığa sığdırılmış.
Gorilla Glass 5 ile korunan 5.5 inç büyüklüğündeki ekranında 1920x1080p çözünürlük sunan cihazın henüz fiyatı ve diğer detayları bilinmiyor. Ancak Şubat ayında veya MWC fuarında diğer tüm detaylara ulaşmış olacağız.
Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir