Asus ZenFone Max için Android 6.0 Güncellemesi Geldi


Asus bildiğiniz gibi bu yılın başlarında bazı modellerine yılın ikinci çeyreğine doğru Android 6.0 Marshmallow güncellemesini vereceğini duyurmuştu. Firma sözünde durdu ve bu süre zarfında ZenFone Max, ZenFone 2 Laser modellerine güncellemeyi verdi.
Asus ZenFone 2 Laser tarafında 5” ( ZE500KL) ve 5.5” ( ZE550KL) modellerine güncellemeyi verdi. ZenFone Max kanadında ise şimdilik ZC550KL model numaralı cihaz Andorid 6.0’a kavuşmuş durumda. Ancak belirtmeliyiz ki çok kısa sürede cihazın diğer modellerine de güncelleme gelecektir. Güncellemeyi yapabilmek için Ayarlar>Hakkında>Sistem Güncellemesi kısmına gelip denetleme yapmanız yeterli.
13.8.26.31 yapı numarasına sahip ve 1.1GB büyüklüğündeki güncellemeyle birlikte Doze modu ve ufak yenilikler geliyor, hatalar gideriliyor. Bunun yanında önceden sistemde olan Asus E-posta, Asus Takvim ve Asus Mesajlaşma uygulamaları da sistemden kaldırılıyor. Bu uygulamalar yerine zaten Google’da olan versiyonları kullanılacak. Unutmadan bir de uyarı yapalım. Güncelleme SD Kartta uygulama kurmayı ve taşınmasını kaldırıyor. Dolayısıyla SD Kartta bir uygulamanız varsa sistem hafızasına taşımanızda yarar var.

Bu modellerde yakında güncelleme alacak;

  • Asus Zenfone 2 (ZE550ML, ZE551ML)
  • Asus Zenfone 2 Deluxe (ZE551ML)
  • Asus Zenfone 2 Deluxe Special Edition (ZE551ML)
  • Asus Zenfone 2 Laser (ZE500KG, ZE551KL, ZE600KL, ZE601KL)
  • Asus Zenfone Selfie (ZD551KL)
  • Asus Zenfone Zoom (ZX551ML)
  • Asus PadFone S (PF500KL)

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir