Asus Zenfone V Resmen Duyuruldu, İşte Detaylar


Asus… Yavaş.

Asus yaklaşık bir ay önce 6 farklı model ve sayısını bilemediğim konfigürasyon seçeneğine sahip Zenfone 4 ailesini duyurmuştu. Şimdi ise ABD pazarındaki operatör Verizon’a özel Zenfone V adında yeni bir modeli piyasaya sürüyor. Adı kafanızı karıştırmasın, Zenfone 5 değil.
Asus Zenfone V, 5.2 inçlik Full HD çözünürlüğe sahip AMOLED ekran ile geliyor. Bu ekranda canlanacak oyunlar için gerekli olan gücü ise 2016 yılının amiral gemilerinde yer alan Snapdragon 820 yongası veriyor. Telefon ayrıca 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile destekleniyor. Ek olara microSD kartda takabiliyorsunuz.
Kamera tarafına geçtiğimizde ise arka tarafta çift kamera yerine tek kamera görüyoruz. OIS destekli F2.023 MP arka kamera bizleri karşılarken ön tarafta ise 8 MP kamera bulunuyor. 3000mAh batarya ile güçlendirilen Asus Zenfone V’nin henüz net bir çıkış tarihi ve fiyat bilgisi bulunmuyor.
Açıkçası Asus’un bu denli fazla telefon modeli çıkarmasının bazı olumsuz yanları var. Evet, Asus piyasayı fazla model ile domine edebilir ancak çok sayıdaki model firmanın yazılım desteği konusunda yavaşlamasına ve bu yavaşlama da müşteri kaybına neden olabilir.
#Kaynak; Asus Via: GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir