HoloLens Fiyatı Belli Oldu, Ucuz Değil!


Arttırılmış Gerçeklik dünyasında Microsoft, HoloLens kaskı ile pazardaki tek el konumunda. En ciddi yatırımı ve geliştirmeyi bu alanda yapan Microsoft, HoloLens kaskını şuanda ön siparişe açmış durumda ancak ön sipariş şimdilik geliştiricilere özel.

Geliştiricilerin sipariş ettiği HoloLens kaskı önümüzdeki Mart ayının 30’unda gönderilmeye başlanacak. Fiyata gelecek olursak Microsoft bizleri üzdü. 3000 Dolarlık (”0” tuşuna oturmadım) fiyatı ile siparişe açılan kaskın bu denli pahalı olması son kullanıcıyı üzüyor zira geliştiricilere firmalar daha uygun fiyattan satış yapıyor.
HoloLens geliştirici kitinin özelliklerine baktığımızda bizleri 2GB RAM karşılıyor. 64GB depolama ile desteklenen kask yaklaşık olarak 576gr ağırlığında yani biraz ağır. HoloLens ile film veya video izlemek isterseniz 5 Buçuk saate kadar kullanım, yoğun bir deneyimde ise 2 Buçuk saat kullanım süresi vaat ediyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir