Avustralya Proglamlama Dersini İlkokula Getiriyor


Avustralya eğitimde bir dev adım daha atmaya hazırlanıyor.  Avustralya artık ilkokul 1. sınıftan itibaren eğitim müfredatına Programlama dersini sokuyor. Avustralya’nın bu ders için ön hazırlıklarına ve araştırmalarını uzun zamandır sürdürüyordu.
Avustralya Eğitim Bakanı Christopher Pyne bu derse olan yatırımların artacağını ve ülkenin geleceği açısından çok önemli olacağını belirtti. Devlet Programlama dersi için ilk etapta 12 Milyon dolar civarında bir yatırımda bulunmuş durumda. 1. Sınıftan itibaren verilecek ders ilk olarak temel düzeyde olacak ve daha ileri ki sınıflarda ise ders hakkında daha ileri bilgiler verilecek.
hangi_okullara_tablet_dagitilacak_2015_ne_zaman_tablet_verilecek_h12544
Benzer projeleri ülkemizde görmek istiyoruz. Programlama ve yazılım dilleri desteklenmelidir, unutmayın bir yazılım milyonlarca hatta milyarlarca dolar değerinde olabilir. Öğrencilerin bir şeyi üretmeye teşvik etmeliyiz, onlara hazır üretilmiş cihazları (Bkz: Tablet) vermemeliyiz. Kısacası onlara balık vermeyelim, onlara balığın nasıl tutulduğunu öğretelim. 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir