Alienware Alpha Oyun Konsolu Evlerimize Girmeye Hazır


Yeni kızışmış bir pazar olan TV altı eğlence ürünlerine Dell firmasının başarılı bilgisayar serisi olan Alienware ‘den yeni bir ürün geliyor. Alpha adını taşıyan bu oyun konsolu oldukça küçük yapısında güçlü donanımı ile dikkat çekiyor.  Başlangıç fiyatı $549 olarak belirlenen kombinasyonda Intel Core i3 işlemci , NVIDIA GTX 860M ekran kartı, 4GB RAM ve 500GB HDD bulunuyor. Daha güçlü işlemci ve daha fazla bellek, hafıza isteyenlere $799 ‘a kadar varan kombinasyonlar mevcut. Ne yazık ki ekran kartını yükseltemiyoruz.
TV altı oyun konsolu olarak tanıtılan Alienware Alpha, XBOX 360 kontrolcüsü ve kontrolcü kullanımına uygun olması için özelleştirilmiş Windows ara yüzü ile geliyor. Aynı fiyatlara PS4 veya XBOX ONE alınabilirken tüketicilerin bu ürünü ne kadar tercih edeceği merak konusu.
Kaynak: Dell
alienware_alpha_1 alienware_alpha_9 alienware-alpha E3-2014-Alienware-Alpha-Specs-2014-06-11-10-04-18


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Her ne kadar aynı fiyata konsollar alınabilir olsa da konsol tarafındaki oyun fiyatları yüzünden insanlar pc tercih ediyor. Keşke fiyatlar aynı ve ya çok az farklı olsa.

    1. Konsol oyunları oldukça pahalı. PC oyuncularına Steam çok büyük avantaj sağlıyor. Grafik peşinde koşmayanlar için güzel cihaz ancak fiyat olarak konsollardan az daha ucuz olabilseydi çok daha fazla dikkat çekerdi.