Blizzard yapımı Overwatch konsollara da gelecek


Blizzard bundan yaklaşık 1 sene önce Blizzcon’da yeni FPS türü oyunu Overwatch’ı duyurmuştu. Oyun ilk duyurulduğunda sadece PC versiyonu söz konusuydu, şimdilerde ise Overwatch’ın konsollara da çıkacağı konuşuluyor.
İlk ipucu bundan birkaç hafta önce gelmişti. Oyunun Avrupa sitesinin HTML kodlarında Xbox ve PSN’ye ait satırlar bulununca herhangi bir açıklama yapmayan Blizzard’ın Overwatch’ı konsollara da çıkartma dedikoduları internet aleminde dolaşmaya başlamışı. Asıl bomba ise bu sabah düştü. Gamestop’ın oyunun PS4 ve XBOX ONE versiyonlarının ön siparişe açıldığını bildirmesinin ardından Blizzard tarafından yayınlanan PS4 ve XBOX ONE kutulu görsel, oyunun konsollara çıkacağını kesinleştirdi diyebiliriz.
Overwatch PC kullanıcıları için 27 Ekim’de kapalı betasını başlatmıştı. FPS türündeki oyun Blizzard hayranlarının yanında diğer oyuncular tarafından da merakla bekleniyor. Konsollar için oyunun kutulu versiyonunu 60$ dolar gibi bir ücretten sunmayı planlayan Blizzard anlaşılan o ki Overwatch’u Heroes of The Storm gibi free to play bir oyun yapma niyetinde değil ancak yine de bu konu hakkında kesin bir bilgi yok.
Şahsen Blizzard’ı ve oyunlarını seven biri olarak FPS türündeki Overwatch’ı merakla bekliyorum. Oyunun konsollara da çıkacak olması Blizzard’ın bir bakıma ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. Ama eğer free to play olmayacaksa benim için büyük bir hayal kırıklığı olacaktır. Bilen bilir, Blizzard euro bazlı çalışır, para istediği zaman az buz bir şey istemez ve üstüne bir de oyun için satın alımlarını eklersek kullanıcıların keyfi bir hayli kaçar. Gerçi şöyle de bir şey var; Blizzard’ın sadık kitlesi oyunun fiyatı ne olursa olsun alacaktır çünkü “Blizzard yaptı mı tam yapar” anlayışı hakimdir. Bu bakımdan bazıları Blizzard’ı Apple’a benzetir…


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.