Bu Telefon Canavar; 12GB RAM, İki Snapdragon 830 ve Üç Pil!


Turing Robotics Industries geçtiğimiz saatlerde yeni telefonu Turing Phone Cadenza’yı canavar özellikleriyle birlikte açıkladı. Ünlü matematikçi Alan Turing’den ilham alınarak kurulan şirketin yine bu şekilde yenilikçi telefonları da bulunuyor.
Söz konusu Turing Phone Cadenza‘ya aslında ”telefon” demek başta kendisini sonrada bu yazıyı yazdığım bilgisayara hakaret zira kendisi kasasınınn içerisinde iki tane Snapdragon 830 yongasını barındırıyor. 2 x 6GB olmak üzere toplamda 12GB LPDDR4X belleğin yer aldığı cihazda 512GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ek olarak microSD kart desteği ile depolama alanı 1TB’a kadar genişletilebiliyor. Bu üstün güç ise 5.8 inçlik Quad HD (4K) ekranda hayat bulacak.
ea96f70a-bc43-4a4c-a4fe-caf96ed48e1d
Bitti mi? Hayır… Canavar telefonun bataryası da kendisi gibi canavar. İçerisinde üç tane yüksek teknolojiyle üretilmiş pil yer alıyor. Bunlardan biri 2400 mAh grafen süperkapasitör diğeri ise 1600 mAh lityum-ion pil. Diğer pil ise hidrojen yakıt hücresi (Yok artık yani).
Arka tarafında 60MP ana kamera barındıran telefon ön yüzünde ise 20MP değerinde bir kameraya yer vermiş. Bunların yanında 4 tane de nano-SIM girişinin yer aldığı cihazda Linux tabanlı ve Sailfish OS’a benzeyen Swordfish işletim sistemi çalışıyor. İşletim sistemi bellek ağı ve sinir ağı gibi derin öğrenme konularında yapay zekayı destekliyor.
VoiceOn özelliği ile sesli komutlara tepki verebilen cihazda Advanced AI Voice isimle birde sesli asisaten yer alıyor. Tüm bunların yanında retina tarayıcı, parmak izi tarayıcı gibi ek özelliklerde  Turing Phone Cadenza‘da bulunuyor. Turing Robotics Industries bu harika canavarımsı telefonu 2017 içerisinde gerçeğe dönüştürme hedefinde.
Turing-phone-cadenza


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir