Call of Duty WWII Normandiya Çıkartması ve Diğer Küçük Bilgiler


Bu yıl çıkacak olan yeni Call of Duty oyunu ikinci dünya savaşı döneminde geçecek. CoD serisinin tekrar özüne döneceği yapım hakkında şimdiden ilk detaylar gelmeye başaladı.

Yeni CoD oyunu takip edenler bileceklerdir Call of Duty WWII adıyla piyasaya çıkacak. Oyunun çıkışına daha uzun bir süre varken birçok detay internet ortamına sızdırılmış durumda.
26 Nisan tarihinde yani 2 gün sonra Activision tarafından Call of Duty WWII – Reveal Trailer ile açıklanması beklenen Call of Duty WWII ile tekrardan 2. Dünya Savaşı dönemine geri dönüyoruz. 2. Dünya Savaşı’nın en önemli cephelerinden biri olan Normandiya çıkartmasının oyunda yer alacağı belli olmuş durumda ancak bu cephenin tamamı mı yoksa küçük bir kısmı mı işlenecek bilmiyoruz. CoD 2’de bu alanın küçük bir kısmıydı. Normandiya çıkartmasının aslında tüm vahşiliğini Er Ryan’ı Kurtarmak adlı filmde beyaz perde de görmüştük. (Bu arada izlemediyseniz tavsiye ederim.) Umarım, Call of Duty WWII’da bu sahne olabildiğince iyi aktarılır.

Bir süredir grafik anlamında kendisinden bekleneni veremeyen CoD serisi Call of Duty WWII ile bir sıçrayış yakalayacakmış gibi görünüyor. Sızan bilgilere baktığımızda grafiklerin oldukça iyi olduğu ve bunların sinematikler ile destekleneceğini görüyoruz.
Duygusal bir senaryo modu beklenirken multiplayer-çok oyunculu modu ise artık duvarlardan seken karakterler, robotlar vb gibi şeylerden uzak, olması gerektiği gibi olacak. Aynı zamanda Call of Duty WWII’nun sernaryo modu Co-Op olarak oynanabilecek ve Zombi modu da olacak.
Call of Duty WWII, 3 Kasım 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını yapacak.

Kaynak; Screenart
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir