Cep Telefonuna Taksit Yasağı Sadece Yerli Telefonlar İçin Kalkıyor!


Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde sizlere kredi kartı konusunda bir düzenlemenin yapılacağından bahsetmiştik. İç pazarı canlandırmak adına yapılan bu düzenleme sayesinde kredi kartı ile yapılan bazı alışverişlerde taksit imkanının genişletileceği ve cep telefonları için bulunan taksit yasağının kaldırılacağını sizlere aktarmıştık.

Bugün Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yaptığı açıklamasıyla bu konuya resmen açıklık getirdi. Bülent Tüfekci açıklamasında akıllı telefonlar için konan yasağın sadece yerli telefonlar için kaldırılacağını ancak yabancı markalar için yasağın devam edeceğini belirtti.
maxresdefault
Bu bağlamda Vestel, Casper, General Mobile ve Reeder gibi yerli markaların telefonları için taksit imkanı olacak ancak Samsung, Apple, Huawei gibi yabancı şirketlerin telefonları için yasağın kalkması söz konusu değil şimdilik. Dolayısıyla yerli firmaların telefonlarını almak istemeyen tüketiciler, yine operatörlerin fahiş fiyatlarına kalmış durumda.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir