CES 2017'nin Akıllı Ev Aletleri | Dijitaller

CES 2017’nin Akıllı Ev Aletleri


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.

Akıllı şeyler artık hayatımızın her yanında boy göstermeye başlıyor. CES 2017 fuarı da gösteriyor ki bu yıl akıllı ev aletlerinin dönüm noktası olacak. Bizimle ve kendi aralarında konuşan bu akıllı şeyler hayatınızı ve ev düzeninizi daha kolay hale getirmek için çalışıyor. Dilerseniz CES 2017’de tanıtılan bazı akıllı ev aletlerine kısaca bir göz atalım.

FridgeCam ile Eski Buzdolabınızı Akıllı Yapın

FridgeCam adındaki bir akıllı kamera sayesinde klasik eski buzdolabınızı ucuz bir şekilde akıllı bir buzdolabına dönüştürmenizi sağlıyor. Buzdolabınızın içerisini gözeten ve size uygulama aracılığıyla yemek tarifleri sunan FridgeCam, aynı zamanda ürünlerin son kullanma tarihini veya dolapta eksik olan  malzemeleri size bildiriyor. FridgeCam bu yılın ilerleyen dönemlerinde 149.99 dolar karşılığında satışa sunulacak.

Baidu ve AiNemo Ortaklığında Akıllı Aile Robotu

Amazon ve Google sesli komutlar ile kontroller konusunda birbiri savaşırken diğer ülkeleri de biraz ihmal ediyor zira oradan da rakipler gelmeye başladı. Little Fish adındaki bu akıllı robot yapabildikleri ile Google veya Amazon’un Alexa’sından aşağı kalmıyor. Sizinle konuşuyor, sorularınızı yanıtlıyor, sipariş veriyor, alarm kuruyor, video görüşmesi yapabiliyor ve evinizi dahili kamerası sayesinde uzaktan izlemenizi sağlıyor. İçinde DuerOS’u çalıştıran robot bahar aylarında Çin’de 300 dolara kullanıcı arayacak.

Thermomix; Akıllı ama Pek Kullanışsız Mutfak Robotu

Thermomix aslında yapabildiklerini saydığımızda harika bir robot ancak fiyatının 1299 Dolar olduğunu söylediğimizde patlayan bir balona dönüşüyor. Thermomix, akıllı ve hepsi bir arada mutfak robotu olarak değerlendirilebilir. Yemek tarifini ver, malzemeleri koy ve yemeğin bitmesini bekle. Vorwerk tarafından üretilen robot firmanın içerisinde 20.000 tarif barındıran Cookidoo servisi sayesinde sizi ”bugün ne yapacağım” derdinden kurtarıyor… 1299 Dolar karşılığında.

LG’den WebOS ve Amazon Alexa’lı Akıllı Buzdolabı

LG, WebOS işletim sistemini TV’lerde görmeye alışığız ancak bu sefer buzdolabının içerisine giriyor. Hemde Amazon’un Alexa asistanı ile beraber. Bünyesinde 29 inçlik yarı saydam olabilen bir dokunmatik monitör barından buzdolabı size, yemek tarifi, çevrim içi müzik zevki, hava durumu, çevrim içi alışveriş yeteneklerini veriyor. Aynı zamanda yemeklerin tazeliğini ve son kullanma tarihlerini de söylüyor. Alexa’nın içerisinde olaması sesli komutların da önünü açıyor. Şimdilik fiyat ve çıkış tarihi bilinmiyor.

HiMirror Plus; Ayna Ayna Söyle Bana…

Kısa özet; Akıllı ayna… HiMirro Plus sahip olduğu sensörler ve kamera sayesinde cildinizi tarayarak size neyin, neden yanlış olduğunu söylüyor. Cildiniz kırışık ise kırışık olduğunu, yada şuraya makraj yapmanız gerektiği gibi. Banyoda aynaya bakınca siniriniz bozuluyorsa artık HiMirro Plus’a bakarak sinirinizi daha da sinirlendirebilirsiniz. Öte yandan cihaz Spotify’dan veya YouTube’dan içerik oynatımına da izin veriyor. Fiyat 256 Dolar.

Akıllı Kedi Besleyici Catspad ile Kediniz Artık Size Değil Bu Şeye Atlayacak

 

Gerekli gereksiz her şeyin akıllandığı ve internete bağlandığı bu dönemde hiçbir şeye şaşırmamak gerek. Catspad’de onlardan biri konumunda. Evet bazı iyi noktaları var ancak ne bileyim ben pek sevemedim. Catspad sayesinde kedinize dokunmadan 1 ay boyunca rahatlıkla yaşayabilmesi sağlanıyor. Kedinizin yemek rutini, kalori alışı gibi verilerde size iletiliyor. Eğer sık sık seyahate çıkan biriyseniz ve kediniz varsa bu ürün kullanışlı olacaktır, ancak eve geldiğinizde kedinizin boynunuza atlamasını beklemeyin.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CES 2017’nin Akıllı Ev Aletleri

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz