Windows 10 Anniversary Güncellemesi Öncesi ve Sonrasında Yapılması Gerekenler


Microsoft Build 2016 etkinliğinde yaz ayında (2 Ağustos) büyük bir güncelleme geleceğini duyurmuştu. Anniversary /Yıldönümü olarak adlandırılan bu güncelleme ve ve gelen tüm yenilikler 2 Ağustos olmadan burada olacak. Bu yazımızda ise güncelleme sonrasında kullanıcıların en az problem yaşaması için oluşabilecek sıkıntıları önceden test ettik ve çözümleri ile karşınızdayız.

  • İlk olarak bilgisayarımızın sürücülerini yedekleyelim. Yeni güncelleme ile beraber sürücü arama derdi yaşamamak için yedek almak iyi olacaktır. Yedek almak için şu alttaki resme tıklayarak rehberimize gidebilirsiniz.

  • Sürücülerimizi yedekledik peki oyunlarımızı yedekledik mi? Steam üzerinde bulunan oyunlarımızı, CS GO’yu tekrar indirmek istemezsiniz. (AKK 🙁 )
  • Her ihtimale karşı bir kurtarma sistemi oluşturun. Bir problem olursa sisteminizi bu kurtarma medyası ile kurtarabilirsiniz. Minimum 8GB bellek sayesinde hemen aşağıdaki rehber ile işinizi halledebilirsiniz.

  • Yedeklerimizi aldık ve sıra güncellemeye geldi. Gelen güncellemeyi başlattıktan sonra bitmesini bekliyoruz.

WP_20160711_02_43_21_Pro

  • Kurulum tamamlandığına göre sistemimizin sürücülerini artık kurabiliriz. Ve evet, nasıl yapılacağına dair de rehberimiz var. Resme tıklayarak gidebilirsiniz.

  • Sürücülerde kurulduktan sonra sizde fark edeceksiniz ki , bilgisayarınızın depolaması baya azalmış ve SSD kullanmıyorsanız sisteminizde yavaşlama hissetmiş olabilirsiniz. Endişelenmeyin, buna da çözümümüz var 🙂

 
Sistemimiz kuruldu ve artık kullanılmaya hazır.
Sisteminiz açılışında parola sormasını istemiyorsanız Windows 10 Anniversary Güncellemesinde parolayı kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için de elbette rehberimiz var.

Cortana’ya yeni gelen özellikleri denemek için Cortana’yı aktif etmek isteyebilirsiniz. Ama bunun için rehberimiz yok… Şaka şaka olmaz mı? O da var.

Bilgisayarınıza format atıktan yada güncelledikten sonra tekrar kurmanız gerekebilir.
Google Chrome
Steam
Spotify
 


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir