CS:GO Turnuvasında Türkiye Şampiyon Oldu!


Normal sporun yanında artık e-spor diye bir gerçek bulunuyor ve bu alanda milyon dolarlar harcanıyor yani artık büyük bir pazar. E-Frag.net’in düzenlediği The World Championship 2016’da Türkiye CS: GO milli takımımız rakibi Arjantin’i yenerek şampiyon oldu.
Türkiye CS:GO milli takımımız bugün yarı finalde güçlü rakip Fransa ile karşılaşmıştı ve rakibini 2-1 yenerek finale katılan ilk takım olmuştu. Finaldeki rakibimiz Arjantin ise karşımıza Danimarka’yı 2-1 sokorla yenerek geldi. Arjantin çekişmeli geçen oyunda büyük geri dönüşlere imza atmayı başararak kendilerinin ne kadar güçlü olduğunu kanıtladı.
5e4c335735807fd
Final ise epik bir mücadele oldu diyebiliriz. Millilerimiz oyunun ilk haritası Train‘de rakip Arjantin karşısında 11-0 geriye düşsede inanılmaz bir geri dönüşe imza atarak ilk eli 16-14 kazanmayı bildi. İkinci harita olan Overpass‘da ise Arjantin üstün oyunu sayesinde 16-5’lik skorla eşitliği sağladı.
turkiye-twc-2016da-sampiyon-oldu
Cobblestone‘da yani oyunun son haritasında ise ekibimiz oyuna biraz tutuk başlasa da maçı sonradan güzel çevirerek 16-8 kazandı. Üstün oyunları sayesinde milli takımımız şampiyonluk kupasını kaldırdı ve Türk bayrağımızı gururla dalgalandırdı. Tebrikler çocuklar, bravo size.
(Sunucu kardeşimiz Arjantin’i tutuyor gibiydi buna rağmen kazandık)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir