Samsung, Galaxy Note 7 Üretimini Durdurabilir!


Samsung belki de firma tarihi boyunca yaşadığı en büyül olay ile karşı karşıya. Bildiğiniz gibi firmanın Galaxy Note 7 modelinde pilden kaynaklı bir sorundan ötürü cihaz ısınıyor, yanıyor ve patlıyordu. Dünya genelinde tüm Note 7’leri geri çağırarak değişim programına sokan firma bu modelleri yenilenmiş Galaxy Note 7’ler ile de değiştirmeye başlamıştı.
Son gelen bilgilere ve haberlere bakacak olursak değiştirilen yeni Galaxy Note 7’lerde de aynı hata mevcut zira yine patlama haberleri geliyor. Beliki de Android tarihi boyunca çıkmış en şık ve en iyi cihaz olan Galaxy Note 7’nin böyle bir sorun yaşaması üzücü.
galaxy-note-7-3-1
Güney Koreli Yonhap Haber Ajansı‘nın haberine göre ise Samsung, Galaxy Note 7 üretimini durdurmuş durumda. Bunun yanında AT&T ve T-Mobile‘da Galaxy Note 7 satışlarını durdurmuştu. Moor Insights & Strategy analisti Patrick Moorhead, ise Samsung’un derhal cihazın üretimini durdurması gerektiğini raporlamıştı. Ancak belirtmek gereki ki şimdilik üretimin durduğuna dair resmi bir açıklama yok.
Bu noktada kendi fikrimi belirtmek isterim. Galaxy Note 7 ile yaşanan bu sorunlar gerçekten büyük bir sorun. Galaxy Note 7’nin bırakın imajını Samsung’un bile imajı çizildi. İşin özü firmanın ”Galaxy Note 7” adı altında satışını bırakması gerekiyor zira bu algı değişmez.
Sizin bu konudaki görüşleriniz neler?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir