Cyanogen Tüm Servislerini Yıl Sonunda Kapatıyor!


Cyanogen‘i aslında birçok Android kullanıcısı duymuştur. Android ROM pazarının en büyük isimlerinden birisi hatta en büyü olan Cyanogen kepenkleri indirme kararı aldı. Artık rekabetten uzak kalan şirket yıl sonunda tüm servis ve operasyonlarını sonlandıracağını açıkladı.
Bir dönem telefonlara ön yüklü gelmeye başlayan şirketin amacı Google’ı pazardan söküp atmaktı ancak ne yazık ki tam tersi oldu. 31 Aralık 2016 itibariyle tüm Cyanogen hizmetlerini durduracak firma CyanogenMod konusunda ise işleri tamamen kullanıcılara ve geliştiricilere bırakmış durumda.
Açık kaynak kodları sayesinde geliştiriciler dilerlerse CyanogenMod’u geliştirmeye devam edebilecekler ve diğer kullanıcılarında yararlanmasını sağlayabilecekler. Android için özelleştirilmiş ROM kavramını hayatımıza katan firmaya doğrusu üzüldük. Sayesinde firmaların güncelleme desteğini kestiği cihazlar bile yeni sürümleri kullanabiliyordu.
Kaynak; Cyanogen


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir