Telefon Fiyatları Gelecek Yıl Ciddi Oranda Artabilir


Akıllı telefonlar gün geçtikçe, her üst sürümde daha pahalılaşıyor. İşin garip yanı her halleriyle zaten ülkemizde pahalı olan akıllı telefonlar hakkında çarpıcı bir açıklama MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi‘den geldi. Gerçekleşmesi muhtemel yeni ÖTV düzenlemesi ve kaçınılmaz kur düzenlemesinin fiyatları ciddi oranda arttıracağı söylenmekte.
Sinan Ekşi’nin Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada hali hazırda fiyatlara yansımayan ancak yeni yılla beraber kur kaynaklı bir zammın akıllı telefonlara yansımasının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Hatta kur kaynaklı zam bir yana olası bir ÖTV düzenlemesinin de yine fiyatları arttıracağı söylenmekte.

Bak kızım şuna zam koymayı unutmuşsun, olmaz böyle.

 
Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD – iyi ki kısaltmışlar -) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, hiçbir verginin olmadığı ve fiyatının 1 TL olduğu bir telefonun, Türkiye’de 190 TL’den aşağıya satılamayacağını söylerken devletin vergi artışı yerine kayıtdışı, kaçak ürünlerin önünü keserek daha fazla gelir elde edeceğini belirtiyor.
Kaynal; Anadolu Ajansı


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir