Ekranlar Birbir Gidiyor; Samsung Galaxy Fail!


Samsung’un devrimsel akıllı telefonu Galaxy Fold, gösteriminden bu yana büyük beklentileri barındırsa da geldiğimiz noktada bazı soru işaretleri oluşmuş durumda. Kısa bir süre önce Samsung, yeni akıllısı Galaxy Fold’u pekçok yayıncıya inceleme için göndermişti. Fakat bazı Galaxy Fold sahipleri sadece birkaç gün içinde cihazın ekranında sorunların yaşandığını raporladı.

İlk olarak The Verge’den Dieter Bohn, Galaxy Fold’un ekranında kıvrım noktasında bir şişkinlik oluştuğunu aktardı. Çok geçmeden ekranda yatay ve dikey çizgi şeklind eölü piksellerin oluştuğunu söyledi. Bu sorunun neden olduğunu henüz bilmiyoruz fakat kusurlu bir menteşeden kaynaklanıyor olması muhtemel.

Öte yandan CNBC’den Steve Kovach‘da benzer bir sorunla kaşılaştı. Önce kalın bir siyah ölü piksel şeridi ve ardından ekranın sol tarafının kullanılamaz hale gelmesi ve sürekli yanıp sönmesi. Can sıkıcı olmalı. Bloomberg için yazan Mark Gurman ise cihazında piksellerin yavaş yavaş sihaya döndüğünü ve bir süre sonra ekranda çok küçük bir alanın çalışır halde kaldığını aktardı.

Öte yandan bazı sorunlar ise kullanıcı hatası gibi görünüyor. Bunlardan birisi ünlü Youtuber Marques Brownlee’nin (MKBHD) karşılaştığı sorun. Galaxy Fold üzerinde bir tür polimer kaplama bulunuyor ve Samsung bu kaplamanın sökülmemesi gerektiğini aktarıyor. Marques ise bu uyarıyı görmeden önce kaplamanın bir ekran koruyucu olduğunu düşünerek sökmeye çalıştı ve ekran tamamen kullanılamaz hale geldi. Yani… Kullanım klavuzunu okuyunuz. En azından bu seferlik.

Samsung Sessiz

Samsung tarafından henüz bu sorunlar hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil. Dolayısıyla ortaya çıkan raporlar spekülasyon olmaya devam ediyor. Bazı raporlar Galaxy Fold’daki sorunun kaynağı olarak polimer katmanı işaret ediyor fakat The Verge ve CNBC’dekiler bu katmana dokunmadıklarını ve yinede sorunlar ile karşılaştıklarını aktarıyor.

Samsung’un bu sorun karşısında nasıl bir yol izleyeceğini bilemiyoruz. Sorunların sadece birkaç günde görece fazla cihazda ortaya çıkması cihazın satışa çıktıktan sonra bir faciya dönüşme ihtimalini de kuvvetlendiriyor.

#Kaynak; The VergeCNBCMKBHDPhoneArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir