Elon Musk; Tesla Standartlarına Uymayan 700 Çalışan Kovuldu


Yüksek standart

Tesla CEO’su Elon Musk, firmanın yıllık performans değerlendirmesi sonucunda 700 çalışan ile yolların ayrıldığını açıkladı. Bunun nedeni olarak ise çalışanların Tesla standartlarını karşılayamaması gösterildi. Musk ayrıca açıklamalarında genel olarak Tesla’nın rakiplerinden çok daha yüksek standartlara sahip olması gerektiğini aksi takdirde hayatta kalmalarının zor olduğunu söyledi.
Tesla’nın yaklaşık olarak 33.000 çalışanı bulunuyor. 700 çalışanın işten çıkarılması %2’lik bir iş gücü kaybını doğuruyor. Aktarılanlara göre işten çıkarılanların önceden uyarılmadığı belirtilirken dedikodular arasında bunların sendikalaşma girişiminde olan çalışanlar olduğu bulunuyor.
Musk ise bunun olağan bir şey olduğunu, yıllık performans değerlendirmesinin her işletmede olduğunu belirtiyor. %2’lik bir işten çıkarmanın ise oldukça küçük bir rakam olduğunu da aktarıyor.
Tesla, geçtiğimiz Çarşamba günü, 619 milyon dolar zarar açıklamıştı. Bu, en büyük üç aylık zarar anlamına geliyor. Ancak bu dönemdeki gelirleri ise 3.53 milyar dolar olarak gerçekleşti, ikinci çeyrekte 3.04 milyar dolar idi.
Tesla’nın Model 3 otomobilinde yaşanan aksaklıklar da can sıkıcı hal almaya başlıyor. Önceki haberlerimizde Musk, Eylül ayında 1600 adet Model 3 üretimi yapılacağının sözünü vermişti ancak firma sadece 260 Model 3 üretebilmiş ve bunların 220’sini sahiplerine ulaştırmış. Model 3’e ciddi bir talep var ancak Tesla, üretimde yaşadığı aksaklıklar dolayısıyla talebe cevap veremiyor. Ek olarak şirketin üçüncü çeyrekte toplam 26,150 araç teslim ettiğini bunların 14.065’i Model S , 11.865’ü Model X SUV, 220’sinin Model 3 olduğunu belirtelim.
#Kaynak; Recode


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir