En Değerli Markalar Listesi Açıklandı! Zirve Değişmedi


Interbrand, 2015 yılına ait en değerli markalar listesini açıkladı. Raporda yer alan markaların ilk 10 sırasında teknoloji şirketlerinin ağırlığı göze batıyor. Bununla birlikte zirve tarafında Apple ile Google’ın yarışı devam ediyor.
Rapora göre bu yılında lideri Apple oluyor, %43 düzeyinde bir artış sağlayan şirket 170 Milyar Dolar değerine yükselmiş durumda. Geçen seneki raporda ise Apple 118 Milyar Dolar değere sahipti. Genel olarak baktığımızda Apple tarafında sürekli bir artış görmekteyiz, her yeni ürünü büyük ilgi ile karşılanan şirket bu sektördeki karın büyük bir kısmını topluyor.
en değerli markalar (1227 x 468)
Listenin ikinci sırasında ise Google yer almakta. Değerini %12 artış göstererek 120 Milyar Dolar seviyesine çıkaran şirketin Alphabet yapılanmasından sonra daha da değer kazanacağı düşünülüyor. Google geçtiğimiz yıl 107 Milyar dolar seviyesinde bir değere sahipti. Listenin üçüncü sırasında ise 78 Milyar Dolar ile Coca Cola yer alıyor.
Dördüncü sırada %11 artış ve 67 Milyar Dolar değeri ile Microsoft yer alırken Samsung ise bir artış göstermeden listede 7. sırada yer buluyor. Öyle ki Apple-Samsung savaşına marka değeri tarafından baktığımızda Apple’ın Samsung’u neredeyse dörde katladığını görüyoruz. 
2015 en değerli markalar
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir