En İyi Kameralı Telefon Google Pixel 2 Ailesi Oldu!


Kameraya önem verenlere

Google, geçtiğimiz yıl duyurduğu Pixel akıllı telefonlarıyla birlikte kamera konusunda çok iyi işler yapabildiğini ortaya koymuştu. Görünen o ki firma, Pixel 2 telefonlarının kamerası için de yine ayrı bir çalışma sergilemiş. Google’ın yazılım tarafından güçlü olması kamera sensöründen gelen verileri en iyi şekilde işlemesine yol açıyor olabilir. Zira DxOMark testlerine göre Pixel 2, sektörün an itibariyle en iyi kameralı telefonu konumunda.

Sağda Pixel, 2 Solda HTC U11

DxOMark, akıllı telefonların kameralarını ayrıntılı şekilde belirli kategoriler ve segmentlere göre test ediyor ve bunlarını 100 üzerinden genel olarak puanlandırıyor. Buna göre Google Pixel 2, 98 puan alarak rakiplerinin hepsini arkasında bırakmayı başarıyor. Listenin ikinci sırasında iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 bulunuyor, ikisinin de puanı 94. Geçtiğimiz yıl çıkan Pixel telefonlar da yine liderlik koltuğundaydı.

Saldan sağa; iPhone 8 Plus – Pixel 2 – Pixel

DxOMark’ın test sonuçlarına göre Pixel 2, fotoğraf konusunda geniş dinamik aralık, çok hızlı odaklama ve netleme, çok iyi beyaz dengesi, görüntü sabitleme, güçlü flaş, detay koruma ve yazılımsal da olsa çok başarılı Portre modu (arka planı bulanıklaştırma, objeyi ön plana çıkarma) ile kendisini öne atıyor. Fotoğraf tarafında kameranın zayıf yönü ise kendisini düşük ışık ve yakınlaştırma koşulunda ortaya çıkıyor ki bu eksik tüm kameralarda var.
Daha fazla detayı örğenmek için kaynak linkini ziyaret edebilirsiniz.
#Kaynak; DxOMark

Saldan sağa; iPhone 8 Plus – Pixel 2 – Pixel

Saldan sağa; iPhone 8 Plus – Pixel 2 – Pixel

Saldan sağa; iPhone 8 Plus – Pixel 2 – Pixel


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir