Facebook Yorumlarında GIF Dönemi Başlıyor


Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’tan yine bir yenilik geliyor. Facebook yorumlarına artık GIF ekleyebileceksiniz.

Bugün GIF’in 30. yıldönümü ve Facebook bunu sosyal ağına eklediği yeni bir özellik ile kutluyor. Son yıllarda bildiğiniz gibi insanlar ifadelerini emojiler ve GIF’ler ile paylaşmaya başladı ve bu çok sevildi. Tabi Facebook bunu yavaş yavaş kendisine eklemeye başlatarak bir GIF cenneti haline geldi. Önce durumlara sonra Messenger’a gelen GIF paylaşma özelliği şimdi nihayet yorum kısmına da geliyor.

GIFs in Comments

Facebook 发布于 2017年6月14日

Yaklaşık 3 ay önce Facebook, yorumlar için GIF özelliğini test etmeye başlamıştı ve artık bunu son kullanıcıya açmanın vakti geldi. Yorumlar kısmına yeni eklenen GIF düğmesi ile maalesef şimdilik cihazınızda olan GIF’leri ekleyemiyorsunuz. Bunun yerine GIF’ler  GIFY ve Tenor gibi servislerden çekiliyor, ayrıca o ana uygun GIF’ler de yine eklenebiliyor.
Facebook, GIF’in 30. yılında bazı istatistikleri de bizlerle paylaştı. Firma, sadece geçen yıl Messenger üzerinden tamı tamına 13 Milyar GIF’in paylaşıldığını açıkladı. Yani baktığımızda dakikada neredeyse 25.000 GIF demek bu. Bu gönderilen giflerin 400 milyonu ise yıl başında gönderilmiş.
Dijitaller olarak 1987’de CompuServe tarafından oluşturulan hareketli resim -GIF’in 30. yıldönümünü severek kutluyoruz 🙂
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir