Galaxy Note 7 Türkiye Değişim Programı Başladı; Kullanıcılara 2 Seçenek Sunuluyor


Bildiğiniz gibi Samsung, Galaxy Note 7’nin üretimini ve satışını durdurmuştu. Haliyle Galaxy Note 7 sahipleri için bir değişim programı (evet tekrar) başlatılacağı biliniyordu. ABD başta olmak üzera bazı diğer ülkelerde de başlayan ikinci dalga değişim programı şimdi Türkiye için de başlıyor.
Samsung Electronics Türkiye tarafından açıklanan iki tane seçenek tüketicilere sunulacak: İsterseniz Galaxy S7 Edge 32 GB + 600 TL isterseniz 3600 TL para iadesi isteyebiliyorsunuz.
Eski veya ilk değişim kapsamında değiştirilen tüm Galaxy Boo- pardon, Galaxy Note 7’leri kapsayacak olan değişim programı 18 Ekim – 11 Kasım tarihleri arasında geçerli olacak. Bu tarihler arasında mutlaka seçiminizi yapmanız gerekiyor.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) haberince hazırlanan yeni değişim programı için Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Samsung olarak, müşterilerimizin memnuniyeti ve güvenliği bizim için öncelik taşımaktadır. Bu nedenle alınan küresel karar doğrultusunda, Galaxy Note 7 satışları durduruldu. Hiçbir kullanıcımızı mağdur etmeyecek kapsamlı bir değişim programı başlatıyoruz. Kullanıcılarımızın bu süreçte göstermiş olduğu sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.” Açıklamalarında bulundu.
samsung-galaxy-note7-degisim-programi

BTK Kaydı Olan Tüm Note 7’ler Değiştirilebilir

BTK tarafından kayıtlı olan tüm Galaxy Note 7 cihazlarının değişimi için kullanıcıların ülke çapında bulunan 250 civarı Samsung Servis Merkezlerine başvurması gerekiyor. Program kapsamında dediğimiz gibi kullanıcılara iki seçenek sunuluyor. İsterseniz Galaxy S7 Edge 32 GB + 600 TL isterseniz 3600 TL para iadesi alabileceksiniz. Gaşaxy S7 Edge almaya karar verirseniz cihazı herhangi bir Samsung Yetkili Bayi’sinden temin edebileceksiniz.

Kontratlı Alınanlar ?

Eğer Galaxy Note 7’yi operatörler üzerinden sözleşme kapsamında almışsanız sizler Galaxy S7 Edge (32 GB) değişiminden yararlanacaksınız veya hiçbir ek maliyet olmaksızın sözleşmeyi iptal edebileceksiniz.
Tüm bunlara ek olarak kampanya kapsamında Galaxy Note 7 ile beraber verilen Gear VR gözlüklerini de yine kullanmaya devam edebileceksiniz. Daha önceden Note 7 değişim programına katılmış ve cihazınız servise bırakmışsanız tekrar servise gidip bu seçeneklerden yararlanmanız gerekecek.
Kaynak; Samsung Türkiye


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir