Galaxy Note 8, 12 MP ve 13 MP Çift Arka Kameraya Sahip Olabilir


Sam amca geliyor.

Şimdiye kadar gelen tüm sızıntıların ve bilgilerin ortak noktası Galaxy Note 8’in çift kamera ile gelecek olması. Uzunca bir süredir Note 8’de 12 MP + 12 MP şeklinde bir kamera diziliminden bahsedilmiş olsa da son gelen bir raporda Samsung’un telefonda 12 MP + 13 MP dizilimini kullanacağını gösteriyor.
Raporlar doğrultusunda konuşursak Samsung’un çift kamera ile yapacakları görmediğimiz şeyler değil ancak farklılıklar da var. İkinci kamera optik zoom ve güçlü bokeh efektleri için kullanılıyor olacak ayrıca düşük ışıkta çok daha iyi olacak. Farklı olarak firmanın her iki kamera lensinde de OIS‘e yer verecek olması. Bu sayede optik zoom şartlarında daha net fotoğraflar ve videolar görme şansımız olacak.

Son rapor ayrıca Samsung’un bundan sonraki birçok telefonun çift kamera dizilimine yer vereceğine işaret ediyor. Firma bu sayede orta seviyede daha rekabetçi olacaktır. Tabi bir yerine iki kamera kullanmak maliyetleri arttıracaktır. Samsung’un çift kamera kurulumu, tek kameraya göre 1.5 kat daha maliyetli olacak.
Aslında Samsung’un artık farklı bir strateji izlediğini de söylememiz pek yanlış olmaz. Bildiğiniz gibi Samsung, her zaman en yeni özellikleri çabucak kullanma eğilimindeydi ama artık firma bekle-gör stratejisini izliyor gibi. Ki, bunu çift kamera teknolojisini ağırdan almasıyla kanıtlayabiliriz. Firma artık yeni teknolojilerin tabiri caizse pişmesini bekliyor.
Telefon önümüzdeki afta tanıtılacak. Takipte kalın. Diğer Note 8 haberlerimizden daha fazla detay öğrenebilirsiniz;
Galaxy Note 8 Haberlerimiz

Galaxy Note 8 Özellikleri

  • 6.4 inç 1440 x 2960 QHD+ çözünürlük (Varsayılan 1080 x 2220 FHD+)
  • Exynos 8995 ve Snapdragon 835
  • 6 GB RAM
  • 64 GB dahili depolama
  • 12 MP + 13 MP çift arka kamera
  • 8 MP ön kamera

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir