GTA Yaratıcısı VR Bilim-Kurgu Demosuyla Yeni Bulut Oyun Motorunu Gösterdi


Sıcak havalarda bulut güzel olurdu doğrusu.

Cloudgine, Bulut Bilişim’den yararlanmak ve muazzam fizik tabanlı simülasyonlar üretmek üzere tasarlanan bulut oyun motorunun kalitesini göstermek için “They Came From Space” demo oyununu tanıttı.
Oyun ve teknoloji, Cloudgine‘in başkanı ve Grand Theft Auto‘nun orijinal geliştiricisi olan Dave Jones‘un en yeni girişimi olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımda uzun bir kariyerin ardından, Cloudgine’i 2012’de İskoçya’nın Edinburgh şehrinde kurarak bulut bilişim teknolojisi tabanlı oyunlar geliştirmeye başladı. Şimdiye kadar, stüdyolar Crackdown 3 ve Oculus Toybox’ı oluşturmak için bu teknolojiyi kullandı.
They Came From Space esasında  PC, Oculus Rift ve HTC Vive için bir konsept ispat oyunu olarak nitelendirmek yanlış olmayacaktır. Oyundan çok teknoloji gösterimi denilebilir.

Dave Jones, ekiplerinin sadece bulut bilişme odaklanmadığını aynı zamanda devrimci oyun konseptleri üzerinde de çalıştıklarını aktarıyor ve şöyle ekliyor; ”They Came from Space, sadece Cloudgine ile mümkün olanın birleşmesini değil, aynı zamanda VR’ın diğer platformlara nasıl sorunsuzca entegre edilebildiğinin bir örneği.
Cloudgine teknolojisi, Unreal Engine 4, Nvidia PhysX, Havok gibi ara yazılımları ve Amazon Web Hizmetleri, Microsoft Azure ve Google Cloud Platfomr gibi bulut platformlarını desteklemektedir. Bu, herhangi bir projeyi bütünleştirmeyi kolaylaştırır. Etkisi, bir oyuna muazzam miktarda işlem gücü katmaktır. Cloudgine, önümüzdeki hafta 22-28 Ağustos tarihleri arasında Köln’deki Gamescom oyun festivalinde açıklanacak.
Kaynay; Venturebeat


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir