Geleceğin Ofisleri için Microsoft Surface Hub 2 Duyuruldu!


Ofisimiz olsa da alsak


Microsoft, bir süre önce dev ekranıyla ofislerdeki verimliliği artıran ikinci nesil Surface Hub 2‘yi duyurdu. Orijinal Surface Hub, 2016’da 1080p 55 inç ve 4K 84 inç seçenekleri ile birlikte gönderilirken, Surface Hub 2, 50,5 inçlik bir ekran ve son derece ince çerçevelerle 4K (5120×3200) çözünürlük, 3:2 en boy oranı ile bizlere ulaşacak. Microsoft, diğer Surface ürünlerinde olduğu gibi bu ürününü de aynı en boy oranına geçirmiş durumda.

Microsoft, yeni Surface Hub 2’nin detaylı özelliklerini veya net bir çıkış tarihini veya ürünün fiyatı hakkında bir biligiyi an itivariyle vermiyor ancak yeni cihaz 2019’da satışa sunulacak. Ürünün erkenden duyurulmasının nedeni ise sipariş verecek işletmeleri bilgilendirmek.

Surface Hub 2’nin donanımı yine çarpıcı görünüyor olacak, ancak Microsoft aynı zamanda yeni cihazda çalışan yazılımı da geliştiriyor. Microsoft, hala Windows 10’a dayanırken, birden fazla kişinin Surface Hub 2’ı kullanabilmesi için, dahili parmak izi okuyucusunu cihaza giriş yapılması için konumlandırıyor ve ardından her birinin kendi çalışmalarını yürütmesine olanak tanıyan yeni bir dinamik işbirliği senaryosu üzerinde çalışıyor. Yazılımın çoğu Microsoft Teams için optimize ediliyor, cihaz üzerindeki uzak alan mikrofonlar ve 4K kameralar ile birlikte portre modunda bir video görüşmesine olanak tanıyor.

Surface Hub 2, esnek ve hafif olacak şekilde tasarlanıyor ancak henüz boyutları veya ağırlığı tam olarak açıklanmıyor. Microsoft ayrıca, Surface Hub 2 için stant ve duvar montajı üretmek için Steelcase ile çalışıyor. Ayrıca 4 adet Surface Hub 2’yi duvara monte ederek çoklu monitör ile bibirine bağlayabilirsiniz. Microsoft bu “döşeme-tiling” adını veriyor ve kullanıcıların farklı içerikleri yan yana göstermelerine izin veriyor. Microsoft’un tanıtım videosunda, bu modu en sona doğru olarak görebiliyorsunuz.

Microsoft, Surface Hub’dan sadece 5000 adet üretmişti ve 4.000 Dolar ila 22.000 Dolar arasında değişen bir fiyat aralığı bulunuyordu. İlk nesil Hub’lar, Fortune 100 şirketleri tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştı. Bakalım ikinci nesil Hub 2 nasıl bir fiyat politikasıyla gelecek, göreceğiz.

#Kaynak; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir