General Mobile GM 5 Plus için Android 7.1.1 Güncelleme Zamanı!


Başarılı fiyat performans dengesiyle ülkemizde iyi satış rakamlarına imza atan General Mobile GM 5 Plus, aynı zamanda güncelleme konusunda ki hızlı aksiyonu ile kullanıcısını mutlu etmeye devam ediyor. Android One kapsamında yer alan GM 5 Plus’ın güncelleme tarafında Google garantili olduğunu da belirtmek gerekir.
Henüz Nexus’lar, Pixel’ler ve GM 4G dışında başka bir cihazda olmayan Android 7.1.1 Nougat güncellemesi şimdi GM 5 Plus için yayında. General Mobile tarafından sosyal medya hesapları aracılığıyla duyurulan güncelleme hali hazırda OTA üzerinden cihazlara verilmeye başlanmış durumda. Ancak belirtmekte fayda var, yapılan açıklamaya göre güncelleme kademeli bir şekilde dağıtılıyor ve bir aksaklık olmazda 11 Şubat’a kadar dağıtımın bitmesi hedefleniyor.


Öte yandan güncelleme ile beraber çok büyük değişiklikler gelmemekte. Hata ve performans iyileştirmelerinin yanında genel arayüzde ufak değişiklikler mevcut. Yenilikler arasında en dikkat çeken ise kısayol özelliği. Bazı yerleşik uygulamalara basılı tutarak kısayolları aktif edebiliyorsunuz. Kısmen Force Touch/3D Touch gibi çalışıyor diyebilirim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir