General Mobile GM 8 Go Tanıtıldı; Android Go Macerası


Gipgiriş

General Mobile, yeni akıllı telefonu GM 8 Go’yu tanıttı. Firmanın Android Go işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonu olan GM 8 Go, tamamıyla giriş seviyesine hitap eden bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Kaldı ki Android Go işletim sisteminin amacı da zaten bu.
Google’ın Android One programının üyesi olan General Mobile, son olarak Android Go programına da giriş yapıyor. Google’ın bu program ile amacı giriş seviyesi cihazlarda kullanıcı deneyimini arttırmak diyebiliriz. Android Go işletim sistemi veri ve internet kullanımını azaltmak üzere optimize edilmiş ve ayrıca Play Store’da da bunu gerçekleştirilen uygulamalar ön plana çıkartılarak ekosistem bütünlüğü sağlanmaya çalışılmış – Twitter Lite gibi. Google ayrıca Android Go’yu sadece 1 GB RAM‘li cihazlarda çalışacak üzere optimize etmiş, bunu da belirtmeliyiz.

GM 8 Go Özellikleri

  • 5.5 inç HD+ 720x1440p 18:9 IPS ekran
  • MediaTek MT6739
  • 1 GB RAM
  • 16 GB depolama
  • 13 MP Arka, 5 MP ön kamera. İki kamerada da bokeh efekti.
  • 3500mAh batarya
  • Android 8.1 Oreo (Go edition) 

Görüldüğü üzere giriş seviyesine hitap eden GM 8 Go, 99 Euro‘luk fiyatıyla Mart ayı içerisinde Türkiye’de dahil olmak üzere 32 ülkede satışa sunulacak. Akıllı telefon ile ilk defa buluşacaklara tavsiye edebiliriz. Ancak akıllı telefonu günlük yoğun şekilde kullanmak isteyen tüketiciler için GM 8 Go, güçsüz özellikleriyle uygun bir tercih olmayacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir