Tüm Detaylarıyla Samsung Galaxy Book 10 ve Book 12


Samsung klasik olarak MWC etkinliğinde yine üst seviye amiral gemisi bir telefon duyurmadı ancak onun yerine işatah kabartan birkaç akıllı cihaz tanıtımı gerçekleştirdi. Önceki yazımızda Galaxy Tab S3’ü zaten sizlere aktarmıştık, bu yazımızda ise Galaxy Book adı verilen Windows-10 tabanlı 2si1 arada tableti aktaracağız. 10.6-inç LCD ve 12-inç Super AMOLED ekran boyutlarına sahip olan Book 10 ve Book 12, segment olarak Microsoft Surface’in alanında diyebiliriz.
Galaxy Book 10‘un kalbinde 7. Nesil Kaby Lake Core M3 işlemci yer alırken abısı Book 12’de ise 7. Nesil Kaby Lake Core i5 işlemci yer alıyor. Her iki cihazda Cat.6 LTE modeme sahipken RAM ve depolama tarafında farklılaşan konfigürasyonlara sahipler. Galaxy Book 10’da 4 GB RAM/128 GB eMMC en üst varyantken Book 12’de ise  8 GB RAM/256 GB SSD en üst varyant. Bununla birlikte iki modelde de 256GB microSD kart desteği yer alıyor.

Kullanıcılar microSD desteğinin yanı sıra USB 3.1 Type-C bağlantı noktaları da alacaklar. Her iki ünite de Windows 10 ve yeni nesil S-Pen dahili olarak klavye ile beraber gelecek. Ayrıca cihazlarda arkada ve önde kameralarda bulunuyor. Book 12’de arka tarafta 13 MP, ön tarafta ise 5 MP kamera konumlandırılmış.
Cihazlar arasında küçük ekranlı modelde 30.4 Wh ve büyük ekranlı modelde ise 39.04 Wh gücünde batarya bulunuyor. . Samsung, her ikisinde de yaklaşık 10 saatlik kullanım süresi vaat ediyor. Bununla birlikte her iki modelde 4K içerikleri oynatabiliyor. Soğutma işlemi ise pasif olarak görülüyor. Son olarak şimdilik elimizde bir fiyat veya çıkış tarihi bilgisi bulunmuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir